Příběh o rybách a o nás

Od malička mě pohltila a nepustila rybářská vášeň. Když jsem jako malý kluk vzhlížel ke svému tátovi, nadšenému rybáři, který mě a mou starší ségru brával vždy po práci k rybníku si zarybařit. Jako každý malý kluk jsem toužil chytit rybu, na svou vlastní návnadu na kousek klacíku, který jsem si sám vyrobil.

Možná je to pradávná lovecká vášeň, instinkt, který mi tenkrát dal dost síly a motivace. A když jsem léty dospěl v mladého muže a srdce se mi zachvělo podruhé, nebál jsem se vzít svou holku za ruku a říct jí: „Pojď se mnou na ryby.“

A ona šla.

0_maly-zdenda

Dnes již s mou manželkou Lenkou jsme naše podnikaní začínali, dá se říct na louce. S jednou modrou, korozí poznamenanou dodávkou zmrzlí a zamilovaní objížděli jsme přilehlé dobříšské vísky s Vánočními kapříky.

Bylo to zábavné a fajn, ale téměř bez úspěchu na uživení.

2_spolu-na-rybach-bw

Přemýšleli jsme co dál a díky podpoře a schovívavosti mých rodičů, jsme mohli otevřít Vánoční prodej kapříků přímo ve dvoře mých rodičů. A povedlo se. Takto v roce 2009 vznikla naše firma pod původním jménem Kapřík. Postupem času, jsme pro naše získané zákazníky zajišťovali prodej sladkovodních ryb, ke kterým jsme přidali i užší výběr těch mořských pravidelné dny v týdnu.

3_rybarna-u-rodicu

Po roce přišel nový nápad. Pojďme zkusit něco nového a přivážet sami čerstvé ryby z Jadranu. V roli prodavače mě zodpovědně a hrdě vystřídal můj táta rybář a já se mohl vydat vstříc lákavému dobrodružství.

Po pár neúspěšných pokusech a jazykové bariéře, se nám nakonec podařilo vytvořit přátelství a důvěru s místními rybáři a jsme jim nesmírně vděčni, že můžeme každou rybu, která jde k našemu zákazníkovi přes pult osobně vidět, vybrat si ji a vědět o ní vše. Dnes jsme hrdí, že můžeme ryby a mořské plody z Jadranu nabízet v té nejčerstvější kvalitě.

4_dobrodruzstvi-v-chorvatsku

Nejen na Dobříši, ale i na farmářském trhu v Praze na Náplavce. Kdy kvalita našich dovážených ryb z Jadranu zaujala i samotné pořadatele trhu, kde panuje rodinná atmosféra, která nás baví a motivuje pracovat na neustálém zlepšování.

Chtěli jsme uspokojit, všechny potencionální zákazníky a rozhodli jsme pro otevření nových poboček. V roce 2012 prodejny Kapřík v Berouně. A v roce 2014 již pod stávajícím názvem FISH HOUSE i v Praze na Břevnově.

5_naplavka

Obě nově otevřené prodejny pro nás byly skvělým přínosem zkušeností a uvědoměním si, po čem vlastně dnes, jako rodinná firma, do které přibyli dvě krásné dcery, toužíme.

6_zvon-naplavka

Chceme být nejlepšími dodavateli na Dobříši u našich přátel, sousedů a známých. Nezklamat jejich osobní důvěru v naše podnikání. Podnikat a rozvíjet rodinnou firmu tam, kde se narodily naše děti, kde můžeme být dodavatelem čerstvých ryb rodinám a dětem, které by jinak musely za čerstvou rybou jezdit daleko. To je nejkratší cesta z domu do obchodu, ale je to nejvyšší zodpovědnost.

Každý, kdo provozuje, nebo využívá služby v místě menšího města ví, že nikdy nesmíte zklamat. To je pro nás výzva a každý den. Když přijdete znovu nakoupit, máme novou motivaci být zdrojem naší společné vášně pro ryby.

7_naplavka-a-porcovani-ryb

Obě naše dceřiné pobočky dodnes fungují a mají své nové zodpovědné majitele, se kterými navzájem spolupracujeme.

My se dnes s láskou a s plným nasazením věnujeme růstu naší dobříšské prodejny. Soustředíme se na náš pracovní tým, kdy žádná práce není důležitější nebo nadřazené jiné. Každý máme svoji úlohu a snažíme se ji dělat co nejlépe. Ať už jde o nákup, prodej, komunikaci se zákazníky, výrobu, úklid, finance, marketing, nové nápady a cokoli dalšího. Chceme fungovat na bázi profesní hierarchie, kde má každý svou míru zodpovědnosti a je nepostradatelný pro náš fungující podnik.

8_rybarka-dalsi-generace

Děkujeme za věrnost a důvěru.
Zdeněk a Lenka Novákovi